On-line katalog s vadou na kráse

Doba, kdy jsme netrpělivě čekali v knihovnách na objednané knihy, již úspěšně - aspoň v některých případech - odchází. Po projektu Invik realizovaném ve Státní technické knihovně uveřejnila také Státní pedagogická knihovna Komenského v Praze svůj katalog ve webovském prostředí s možností objednávání v režimu on-line. Uživatelé této instituce s bohatým fondem by jistě nad touto zprávou zajásali. Vyhledávání v katalogu jmenném, předmětovém a názvovém je velmi jednoduché a poměrně rychlé, nalezené tituly si můžete okamžitě objednat zaškrtnutím pole vedle názvu knihy.

Systém má jednu dost zásadní vadu - nenabízí podstatnou informaci, zda je vybraná kniha aktuálně k dispozici. Fakt, že daná kniha je v katalogu, ještě neznamená, že není půjčená. Knihovna bohužel též nepodává zprávu (ani e-mailem) o výsledku požadavku. Každopádně jde o projekt ojedinělý, hodný následování a ušetří minimálně dvacet minut čekání na objednávku v knihovně.

Jonáková, Karolina. On-line katalog s vadou na kráse. Ikaros [online]. 1997, roč. 1, č. 2 [cit. 20.12.2014]. Dostupný na World Wide Web: <http://www.ikaros.cz/node/17>. urn:nbn:cz:ik‐000017. ISSN 1212-5075.
Průměr: 3 (hlasů: 2)

automaticky generované reklamy