Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Konec prázdnin a konference INFORUM

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Konec prázdnin a konference INFORUM

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

sotva letní prázdniny začaly, už zase pomalu končí – alespoň takhle to připadá všem školákům a do jisté míry i nám dospělým. Je to zvláštní paradox, ale ať už jsou prázdniny a dovolené jakkoliv dlouhé, nakonec vždy utečou jako voda. Což je mimochodem pravý opak jiného časového paradoxu, který je v odborné literatuře známý jako "týden před výplatou".

Věřím, že pro řadu čtenářů je minimálně stejně nepříjemný i "týden před vydáním nového čísla", a tak si odpustím další zbytečné úvody a rovnou se podíváme, co nás v tomto čísle čeká. Ostatně není toho málo. Zatímco jindy si během léta obvykle stěžujeme na nedostatek článků, tentokrát byli autoři příjemně aktivní a žádné problémy s naplněním čísla jsme neměli.

Jedním z témat tohoto čísla je konference INFORUM, která letos dospěla ke svému 20. ročníku. Vzhledem k tomuto významnému výročí jsme si pro vás připravili nejen článek věnovaný letošnímu ročníku a krátké ohlédnutí za pondělním workshopem na téma Jak zviditelnit knihovnu a její služby, ale Filip Vojtášek z Albertiny icome Praha si pro nás připravil i ohlédnutí za (více než) 20 lety konference.

Velmi nás letos potěšily kolegyně ze Slovenska, které si pro nás připravily celou řadu odborných článků do rubriky výzkumná činnost - konkrétně Copywriting z pohledu jazyka, Ověřování bonity publikačního prostoru a Vliv tisku a písma na výsledek procesu digitalizace. Čtvrtým a neméně zajímavým článkem, který bychom mohli zařadit do této série je příspěvek na téma zpřístupňování obsahu v procesu digitalizace (se zaměřením na projekty v Evropě a na Slovensku).

A aby toho snad nebylo málo, podíváme se také na poměrně důležité a aktuální téma kybernetických útoků a kybernetické bezpečnosti, Hana Churáčková z Úřadu průmyslového vlastnictví nám představí nosiče průmyslověprávních informací, a přiblížíme si průběh jedné pracovní stáže v Bruselu.

Příjemné (stále ještě prázdninové) čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Konec prázdnin a konference INFORUM. Ikaros [online]. 2014, ročník 18, číslo 8 [cit. 2022-11-27]. urn:nbn:cz:ik-14264. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14264

automaticky generované reklamy
registration login password