Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Od historie ke konkurenceschopnosti pro budoucnost

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Od historie ke konkurenceschopnosti pro budoucnost

2 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

měsíc se s měsícem sešel a nové číslo Ikara je na světě. Přináší vám opět řadu článků z nejrůznějších oblastí informačních a knihovnických služeb. Dozvíte se mj. o technických řešeních pro otevřený přístup (Open Access), zjistíte, jak si povídají doručovatelé elektronické pošty, odhalíte tajemství Britského národního korpusu.

Jistě vás také zaujmou další představované informační zdroje a služby – dvě z nich (C.E.E.O.L. a CEJSH) se týkají přímo středoevropského, potažmo východoevropského prostředí (odpověď na otázku, co výše uvedené zkratky znamenají, samozřejmě najdete v příslušných příspěvcích), další pojednávají o vzniku a provozu Památníku Čestná vzpomínka věnovaného československým legionářům a o informačních zdrojích dostupných prostřednictvím oborové brány ART.

Zejména pro zájemce o historii knihovnictví je určen jednak podrobný příspěvek věnovaný historii Státní technické knihovny v letech 1945-1990, jednak recenze Encyklopedie knihy, významné příručky pro oblast knihovědy.

Na své si přijdou i příznivci digitalizace dokladů o naší minulosti, a to jak audiovizuálních dokumentů, tak vzácných tisků.

Dozvíte se také o současném stavu evropské legislativy věnované ochraně osobních údajů, nahlédnete pod pokličku akcí pořádaných Regionální knihovnou Karviná, inspirovat vás může také hodnocení webových stránek ivančické knihovny.

Spíše na budoucnost jsou pak orientovány příspěvky týkající se konkurenceschopnosti a inovací a znovuvyužití informací veřejného sektoru.

Příjemné chvíle s časopisem Ikaros přeje

Vaše redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Od historie ke konkurenceschopnosti pro budoucnost. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 2 [cit. 2024-06-25]. urn:nbn:cz:ik-12724. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12724

automaticky generované reklamy

Máme tu 2 komentářů