Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Najděte 3 rozdíly… (Pravidla v knihovnách)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Najděte 3 rozdíly… (Pravidla v knihovnách)

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Povšimněte si, že ať už se jedná o knihovnu starobylou nebo moderní, bohatou nebo skomírající, prázdnou nebo ve švech praskající, většinou v ní najdete pravidla pro návštěvníky vytištěná na bílém listu papíru formátu A4. Někdy jsou napsaná Arialem, jindy fontem Times New Roman; někdy přilepená průhlednou páskou, jindy zatavená v plastu. Pryč jsou drahé mosazné tabulky či třeba jen rámečky změkčující tvrdost pravidel honosných institucí – takový je úděl čtenáře ve věku levné výpočetní techniky a osud plačícího oka estéta.

Na druhý pohled, zaměříme-li se na pravidla samotná, začneme vidět rozdíly. Možná jsou dané geografickou polohou, možná zkušenostmi pracovníků IT, možná také jen zvyklostmi té které společnosti. Pohlédněte na předestřená pravidla chování ve dvou náhodně vybraných institucích – Krajské knihovně v Pardubicích a Královské knihovně v Kodani – a pokud objevíte nějaké významnější rozdíly, vyjádřete v diskusi, jaká pravidla chování a používání výpočetní techniky jsou pro návštěvníky knihoven nejlepší.

Krajská knihovna v Pardubicích Královská knihovna v Kodani

Královská knihovna v Pardubicích a Krajská knihovna v Kodani.. nebo naopak?

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Najděte 3 rozdíly… (Pravidla v knihovnách). Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 13 [cit. 2024-07-13]. urn:nbn:cz:ik-13796. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13796

automaticky generované reklamy
registration login password