Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Luxembourg - město bank a Evropské unie

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Luxembourg - město bank a Evropské unie

1 comments
1.jpg Při příjezdu do Luxembourgu vás již nevítá vlajka velkovévody, nýbrž vlajka Evropské unie. Je všeobecným jevem, že v menších členských státech EU jsou vidět vlajky daleko častěji než v ostatních (v Německu jsem ji neviděla snad nikdy, tady na každém kroku).
2.jpg Luxembourg leží v strategicky (ve středověku) výhodné poloze - centrum města obklopuje skalnaté údolí. Z podobných důvodů se husité usídlili v Táboře.
3.jpg Díky tomu bylo nutno postavit přes údolí značné množství mostů. Všechny jsou vskutku architektonickými skvosty.
5.jpg A každý most je jiný.
4.jpg Jedna z dominant města, nenechte se mýlit, nejedná se o velkovévodský palác, nýbrž o jednu z četných bank, kterým se zde daří, neb Lucembursko nepěstuje daně, proto sem peníze ukládá také část Belgičanů, Němců a Francouzů.
6.jpg Co byste v Luxembourgu asi nečekali - náměstí Jana Palacha v centru města, je součástí hlavního náměstí.
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Luxembourg - město bank a Evropské unie. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 1 [cit. 2023-12-11]. urn:nbn:cz:ik-10139. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10139

automaticky generované reklamy

Máme zde 1 komentář

není tam všechno co potřebuji pro projekt luxembourg.mohli by tam být informace o Luxembourg jako celkově(např.rozloha,počet obyvatel,typické jídlo,pití,něco o bance EU,typický výrobek,...)a ne jenom pár vět o tom co jste viděli,zažili,i lepší fotky by tam mohli být.tohle mi fakt nestačí