Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Letní informační bulvár

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Letní informační bulvár

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Milí čtenáři,

vrcholící léto bývá v mediální sféře nazýváno okurkovou sezonou a k nejsledovanějším zprávám patří informace o počasí a o tom, jak rostou houby. Na knihovně-informačním poli také obvykle dochází k regeneraci sil, přesto však lze sem tam zaznamenat i jakési aktivity.

Na první z nich si dovolím upozornit, přestože se odehrála už na konci června. Studenti oboru knihovnické a informační systémy a služby na táborské Střední škole obchodu, služeb a řemesel vyrazili se třemi pedagogy na exkurzi po britských, konkrétně londýnských a birminghamských knihovnách. V článku máte možnost do těchto knihoven nahlédnout očima tří účastníků exkurze – a prostřednictvím jejich textů se vám dostane pořádné porce mladického nadšení, zájmu o věc a zvídavosti.

Stejně optimisticky působí i zpráva z litvínovské městské knihovny, která své dětské svěřence třetí týden v červenci sice nezavezla tak daleko, ale nabídla jim tak poutavý program, že na něj mnohá dítka budou vzpomínat ještě po letech.

Pozitivní zpráva se váže i s 31. červencem, přestože je spojena s definitivním koncem. V ten den totiž byly po vystěhování posledních movitostí oficiálně uzavřeny prostory bývalé Státní technické knihovny. Státní technická knihovna v Klementinu je mrtva, ať žije Národní technická knihovna v Dejvicích!

Ptáte se, kde je slíbený letní informační bulvár? K tomu se dostávám právě teď: s radostí si jako první médium dovolujeme oznámit, že výkonná redaktorka časopisu Ikaros Mgr. Linda Skolková se 18. července 2009 stala na Novoměstské radnici v Praze paní Jansovou. Do tohoto stavu ji uvedl Václav Jansa, mj. občasný přispěvatel našeho časopisu a pracovník výše zmíněné Státní, nyní Národní technické knihovny. Vzhledem k tomu, že na září se chystá další „Ikaří“ svatba (podrobnosti včas přineseme), v redakci časopisu Ikaros tak zbývá už jen jedna neprovdaná kolegyně – případní zájemci se mohou ozvat na redakční e-mail.

V mezičase si dovolujeme přinést výběr fotografií ze šťastných chvilek novomanželů Jansových. Řada dalších – již ryze odborných – obrázků a textů však na vás čeká ve všech příspěvcích srpnového čísla Ikara.

Před obřadem

Před obřadem

Kroužkování

Kroužkování

Účastníci obřadu

Účastníci obřadu

Blahopřání svědků

Blahopřání svědků

„Tak tohle se mi v životě nestane...“

„Tak tohle se mi v životě nestane...“

Po obřadu

Po obřadu

Tabule šťastných chvil

Tabule šťastných chvil

Společně u stolu

Společně u stolu

J. Schwarz předává originální svatební dar – podkovu pro štěstí

J. Schwarz předává originální svatební dar – podkovu pro štěstí

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
SCHWARZ, Josef. Letní informační bulvár. Ikaros [online]. 2009, ročník 13, číslo 8 [cit. 2024-05-30]. urn:nbn:cz:ik-13227. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13227

automaticky generované reklamy
registration login password