Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pozvánka na výstavu Dětská kniha

Napsal uživatel Jan Rylich dne 24. Červen 2014 - 16:50.

Archiv výtvarného umění a Centrum současného umění DOX vás srdečně zvou na výstavu Dětská kniha. Výstava se koná v Malé věži a bude otevřená až do 7. července 2014. Výstavu připravili a instalovali Jiří Hůla a Jan Kuntoš.

Výstava je další sondou do bohatství fondů Archivu výtvarného umění a mnohostrannosti jeho databáze abART. Typografická sbírka ArtArchivu obsahuje kolem 20 000 knih setříděných podle jmen grafiků a ilustrátorů (popř. edic, nakladatelství a tiskáren), z nichž nemalou část tvoří právě knihy pro děti. Vystavené knihy budou při příležitosti výstavy zpracovávané a zpřístupněné v Informačním systému abART.

Kromě klasiků tohoto žánru, jako je např. Zdeněk Burian, Adolf Hoffmeister, Vojtěch Kubašta, Josef Lada, Zdeněk Seydl, Bohumil Štěpán či Toyen, představí výstava tvorbu všech generací současných tvůrců – Adolf Born, Jiří Šalamoun, Michal Cihlář, Juraj Horváth, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, František Skála, Petr Šmalec, Chrudoš Valoušek ad., i práci nakladatelství, která se dětskou knihou soustavně zabývají, ať už výhradně – Baobab, nebo tvoří součást jejich produkce – Argo. Nahlédnout do budoucnosti dětské knihy bude možné i díky ukázkám tvorby studentů uměleckých škol.

Návštěvníci se setkají s ilustrovanými hrdiny jako Maxipes Fík, Ferda Mravenec, Broučci nebo Rumcajs jednak ve velkém formátu, jednak přímo v knihách, z nichž mnohé bude možno si prohlížet. Během výstavy také lze za symbolickou cenu koupit dětské knihy, které má Archiv duplicitně, a podpořit tak jeho další činnost.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.