Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros a Albertina icome Praha si podali ruce

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ikaros a Albertina icome Praha si podali ruce

0 comments
Vážení čtenáři Ikara,

možná se divíte, proč se Vám na stránkách nezávislého internetového periodika vnucuje soukromá společnost. Chtěl bych Vás ubezpečit, že naše úmysly jsou čisté a že nám nejde o lacinou reklamu. Naše vlastní činnost však má od samých počátků s Ikarem mnoho společného. Když jsme začínali, byly u nás z celého spektra elektronických informačních produktů známy snad pouze Current Contents a Medline, a to ještě jen několika málo zasvěceným. Technologie CD-ROM byla něčím těžko představitelným a o online, neřkuli o Internetu, bylo informací snad ještě méně. Proto jsme od samého začátku působili tak trochu jako "misionáři", i s tím rizikem, že nás někteří méně osvícení knihovníci mohou chtít sníst. Nesnědli - a i to je snad důkaz, že našim dnešním uživatelům poskytujeme služby na vysoké úrovni, které jim pomáhají sloužit své uživatelské obci.

"Misionářská" činnost nám však zůstala. Informační průmysl se rozvíjí takovým tempem, že je neustále třeba zásobovat potenciální uživatele o novinkách a dát jim třeba také šanci vyzkoušet si "nanečisto" novinky a především ty produkty, o jejichž použití uvažují ve své praxi. Proto pořádáme a dotujeme již čtvrtým rokem konferenci Infomedia a proto také v polovině dubna zahajujeme akci "Databáze na tento měsíc", v rámci které vystavíme zdarma na www každý měsíc několik databází ze dvou konkrétních oborů. Bližší informace naleznete na naší domovské stránce.

Takže budeme velmi rádi, pokud i naše příspěvky do Ikara budete brát spíše jako šíření "víry" než jako cílenou propagaci. Budeme velmi rádi, když nám napíšete, o čem byste se chtěli na stránkách Ikara dočíst.

Přeji vám příjemnou četbu a krásný den.

podpis.gif

alblogo1.gif
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
KAREN, Vladimír. Ikaros a Albertina icome Praha si podali ruce. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 4 [cit. 2023-12-07]. urn:nbn:cz:ik-10182. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10182

automaticky generované reklamy
registration login password