Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Regionální knihovna Karviná se zapojila do projektu Celé Česko čte dětem

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Regionální knihovna Karviná se zapojila do projektu Celé Česko čte dětem

1 comments

V současnosti probíhá v dětských knihovnách množství projektů, které sondují a zejména podporují čtenářství dětí a mládeže. Jedním z největších je projekt Celé Česko čte dětem. Regionální knihovna v Karviné se s úspěchem do projektu také zapojila. Akce s významnými osobnostmi společenského života, které projevily zájem a ochotu přijít a dětem číst, probíhají na všech pobočkách naší knihovny a nutno říct, že účast na všech akce od akce roste. Zaznamenali jsme tak nárůst zájmu rodičů o čtení pro děti jako takové.

V oddělení pro děti a mládež v Karviné – Novém Městě se tyto akce konají každý měsíc a k naší radosti zájemců přibývá.

Na první akci jsme si pozvali členku Moravskoslezského divadla v Ostravě – Ladu Běláškovou. K veliké radosti dětí četla z pohádek pro nejmenší. Objevovali jsme svět s Dášeňkou Karla Čapka, zasadili semínko s Křemílkem a Vochomůrkou či vařili dort s Pejskem a Kočičkou. Účastníky byly většinou děti z mateřských školek, u kterých se právě snažíme probudit zájem o knihu a čtení.

V každoročním Strašidelném čtení jsme se setkali i s paní Kateřinou Hubertovou, redaktorkou České televize a Českého rozhlasu Ostrava. V jejím podání toto dostaveníčko nad strašidly, duchy či jevy mezi nebem a zemí také přilákalo opět o několik rodičů více.

Snad nejkrásnější akcí, která se v rámci projektu uskutečnila, bylo Vánoční čtení, které se uskutečnilo 4. 12. 2007. Toto nabídla ze svých oblíbených knih významná karvinská výtvarnice Renata Filipová. Měli jsme trochu obavy, aby si maminky a tátové našli v předvánočním shonu chvilinku na pohlazení po těle. Naše obavy ale byly zbytečné. Rodiče nám s dětmi udělali velkou radost. Četli jsme si o Ježíškovi, o nadílce či vánočním stromečku. Povídali jsme si i o zvycích, které doma dodržujeme. Do povídání se zapojili i mámy a tátové a my tak prožili krásný předvánoční podvečer. Nakonec jsme si zazpívali i několik koled za pomocí Mgr. Marcela Krhovjáka.

Pro rok 2008 naše pobočka připravila opět další setkávání nad knihami. S kým se u nás můžete v roce 2008 setkat? Již třeba 13.února se sejdeme nad knihami Václava Čtvrtka a prožijeme mnohá dobrodružství s Rumcajsem, Mankou i jejich synkem Cipískem. Projít se po lese Řáholci s námi přijede Aleš Juchelka, moderátor mnoha publicistických i zábavných pořadů.

Máme také připraveno i čtení pro malé sportovce, pro maminky, které slaví v květnu svůj svátek či pro všechny, kdo chtějí se stát strážce naší modré planety .

Věříme, že i nadále se budeme setkávat u našich Knihomolických čteních nejen s dětmi a budeme si do budoucnosti přát, aby se kniha opět zařadila na to správné místo.

Kateřina Hubertová

Kateřina Hubertová

Koledování s M. Krhovjákem

Koledování s M. Krhovjákem

Lada Bělášková

Lada Bělášková

Rodiče na vánočním čtení

Rodiče na vánočním čtení

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
KOZUBKOVÁ, Yvona. Regionální knihovna Karviná se zapojila do projektu Celé Česko čte dětem. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 2 [cit. 2024-07-21]. urn:nbn:cz:ik-12723. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12723

automaticky generované reklamy

Máme zde 1 komentář

Chodíme do knihovny v Karviné - Nové Městě na Knihomolické čtení,a jsou to akce velmi milé a příjemné, jen houšť.

registration login password