Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Open Toilet Access: Otevřené záchody jako veřejná služba knihoven

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Open Toilet Access: Otevřené záchody jako veřejná služba knihoven

6 comments
Autoři: 

Knihovny jsou jako živé organizmy; neustále se vyvíjejí, rozvíjejí a rozhodně ani v nejmenším nestagnují. Jejich trvalou snahou je zavádět nové služby, které by zpříjemnily život jejich uživatelům i celé společnosti. Kladou také stále větší důraz na skutečnost, že to jsou otevřené a veřejné instituce (viz koncepty jako open access či information commons). Kampaň na podporu jedné takové nově zaváděné veřejné služby v knihovně vede i Jan Jukl z Městské knihovny Polička. Jeho propagační vystoupení na semináři NAKLIV dokládá následující videozáznam:

Jan Jukl: Toaletní věda (přednáška v rámci semináře NAKLIV)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Open Toilet Access: Otevřené záchody jako veřejná služba knihoven. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 13 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-13826. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13826

automaticky generované reklamy

Jsou zde 6 komentáře

Tak to mne fakt dostalo :-)) Díky
H. Hemola

Otevřené záchody v knihovně ano, ale zásadně placené. Je to nadstandard, takže za úhradu.

No doporucila bych panu Juklovi zajit na zachod do ustredni knihovny MKP az bude v Praze. Nasi registrovani ctenari se raci nasim bezplatnym zachodum vyhybaji, aby od omyvajicich se bezdomovcu neco nechytli :-) B.S.

Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit, WC v MKP (na Mafiánském náměstí) jsem vždy využil rád, protože jsou čisté a v pohodě. Je fakt, že jsem někdy neoholen, takže možná jsem ten bezdomovec ja :D Ale rozhodně člověk neriskuje pokutu za venčení někde v okolí - na radnici jsou totiž všechna WC nekompromisně na klíč.

Dobrý den, to jsou paradoxy. Právě na Mariánském náměstí jsem začal před nějakými čtyřmi lety o záchodech v knihovně přemýšlet. Byly jste můj velký vzor a jste stále. Chodím k vám docela často (prakticky vždy, když se mi v Praze chce kakat) a jsem vždy velmi spokojen, cítím se u vás dobře a cítím se tam důstojně. A to nejsem registrovanej!!!!
S argumentem "aby naši registrovaní čtenáři od bezdomovců něco nechytli" se setkávám v krátké době podruhé. Pokaždé tam je velký důraz na to "registrovaní", proč? :-)
Vše v dobrém, mějte se krásně.
JJ

Protoze kdyby si do jakekoliv knihovny mohli chodit vypujcovat knihy (to je myslim stale hlavni uloha knihoven :) neregistrovani, tak by do roka a do dne mely vsechny prazdne regaly sklady.

Knihy se citi urazeny kdyz se pujcuji, proto se prece nevraci :)

Nicmene, pretransformovat sit verejnych knihoven na sit verejnych zachodku s moznosti zapujceni ctiva az na misu je pomerne inovativni idea, ktera nakonec s urcitou pravdepodobnosti vsechny knihovny ekonomicky konecne zabezpeci