Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Na INFORU již není volné místo

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Na INFORU již není volné místo

0 comments
Autoři: 

Rekordním tempem se naplnila kapacita 10. ročníku konference INFORUM - již 26. března byli organizátoři nuceni příjem přihlášek ukončit. Většina účastníků tak měla možnost využít nabídky zvýhodněného vložného pro "ranní ptáčata". Odmyslíme-li populární InfoKoncert a InfoMejdan, největší zájem byl o zahájení, kde vystoupí Marydee Ojala s příspěvkem "Kvalita informací v centru pozornosti informačních profesionálů", a o sekce Trendy a novinky v nabídce elektronických informačních zdrojů, Propagace informačních zdrojů a služeb a Elektronické doručování dokumentů. V případě workshopu "WebArchiv - získávání a archivace elektronických (online) zdrojů" bylo dokonce třeba změnit místo konání.

Po loňské zkušenosti nepřekvapí, že značná část zahraničních účastníků přijede z pobaltských zemí, letos k nim přibyli i kolegové z Bulharska, Chorvatska, SRN a Dánska. Nejdále to na INFORUM má účastník z Surugadai University v Tokiu.

Letos má na INFORU premiéru sekce věnovaná elektronickým knihám. Svou nabídku v ní představí zástupci pěti firem: Thomson Gale, ProQuest Information & Learning, Knovel Corporation, Ovid Technologies a Oxford University Press. Pozornost poutají příspěvky Radovana Kačína "Dobré zdroje a špatní uživatelé? Možnosti marketingu informačních zdrojů" a Petra Boldiše "Content management: organizace informací na webových stránkách".

Stejně jako loni budou vybraná témata prezentována formou posterů (celkem pět), které budou umístěny v Nové aule na pódiu za předsednickým stolkem. V rámci druhé části sekce Trendy a novinky v nabídce elektronických informačních zdrojů mohou autoři seznámit publikum s krátkým shrnutím.

Vydavatel Ikara ve spolupráci s firmou Briard a díky laskavé pomoci firmy SEFIRA spol. s r.o. počtvrté zajistí vidopřenos z programu, který proběhne v Nové aule, a dále bude vydáváno online zpravodajství.

Příjemná zpráva na závěr: CD-ROM "Informace na dlani", které neodmyslitelně k INFORU patří, bude letos obsahovat prohledatelný archiv všech příspěvků, které zazněly v uplynulých ročnících.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Na INFORU již není volné místo. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 4 [cit. 2023-06-06]. urn:nbn:cz:ik-11525. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11525

automaticky generované reklamy