Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros 2015

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ikaros 2015

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

rád bych vás všechny srdečně přivítal na stránkách prvního čísla časopisu Ikaros v roce 2015. Poslední týdny byly plné velkých změn – na konci prosince časopis přešel na nový redakční systém (a současně i nový design a grafiku); a tímto číslem zase vstupuje do svého 19. ročníku.

Nový redakční systém je ale jen začátek. V následujících týdnech a měsících se můžete těšit na další drobné změny a novinky – od rychlejšího načítání stránek či rychlejšího vyhledávání, až po podporu blogů, automatických newsletterů a lepší podporu sociálních sítí. To jsou všechno věci, které nám náš starý redakční systém neumožňoval.

Ještě jednou vás ale poprosím o trochu trpělivosti, než se nám podaří vychytat poslední bugy, jako například občasné chyby v layoutu nebo stále o něco pomalejší odezvu.

Co se týče obsahu prvního letošního čísla, připravili jsme si pro vás článek věnovaný informační části Centrálního portálu českých knihoven, ohlédnutí za říjnovou panelovou diskusí na téma Budoucnost NTK, ohlédnutí za minulým rokem v litvínovské knihovně, či pojednání o vzácných starých mincích.

Vřele také doporučuji článek kolegy Pavla Farkase s názvem Noc v knihovnickém penzionu, ve kterém popisuje svou návštěvu nenápadného ale velmi zajímavého penzionu "Library bed and Breakfast" ve městě Ann Arbor. A když už jsme u knih, zmínku si zaslouží také recenze knihy Katalog českých démonologických pověstí.

Ještě jednou tedy vše nejlepší do nového roku a ať se vám nový Ikaros líbí!

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Ikaros 2015. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 1 [cit. 2024-07-20]. urn:nbn:cz:ik-17426. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17426

automaticky generované reklamy