Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Hudební knihovna KJM v Brně v novém kabátu a s novými službami

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Hudební knihovna KJM v Brně v novém kabátu a s novými službami

0 comments

V pondělí 26. září 2011 byla v Knihovně Jiřího Mahena v Brně znovuotevřena Hudební knihovna a Knihovna pro nevidomé a slabozraké po letní interiérové rekonstrukci. Nově upravené prostory knihovny lákají k návštěvě nejen novým a vkusným designem, ale i komfortním přístupem k moderním poskytovaným službám, kterému odpovídají i názvy jednotlivých místností – v knihovně najdete místo zvané Audiovizuální relax, Hudební centrum, Počítačovou studovnu i Hudební studio.

Hudební knihovna KJM disponuje nejen rozsáhlým fondem knih o hudbě, časopisy a encyklopediemi, ale také s přibližně 40 tisíci zvukovými nosiči s hudbou a mluveným slovem.

Místnost s poetickým názvem Audiovizuální relax

Místnost s poetickým názvem "Audiovizuální relax"

Ústřední místnost knihovny zaujímá Hudební centrum, též půjčovna. Jedná se o místo s výpůjčním pultem, kde si můžete půjčit požadované materiály (hudební nosiče, hudebniny, knihy, časopisy nebo čtečky elektronických knih) či získat potřebné informace. V těsné blízkosti půjčovny se nachází relaxační a poslechové místo zpřístupňující četbu časopisů a poslech CD, tzv. Audiovizuální relax. V této místnosti můžete nejen hudebně, ale i vizuálně relaxovat, tento požitek vám zprostředkují nově instalované ulity s DVD přehrávači a televizory. Pro hudební badatele a tvůrce je v půjčovně k dispozici Hudební studio.

Skromně ale účelně vybavené nahrávací studio

Skromně ale účelně vybavené nahrávací studio

Dveře zde mají otevřeny i komponující muzikanti. Ve fondu hudebnin se samozřejmě nacházejí i notové záznamy. V hudebně upraveném koutku se mohou všichni zájemci přihlásit k elektronickým databázím Grove Music Online (hudební internetová encyklopedie v anglickém jazyce) a Naxos Music Online (databáze nahrávek dostupná on-line). Dále zde najdou notační program Sibelius určený ke komponování. Nechybí ani nově upravená Počítačová studovna s připojením k internetu a on-line katalogům.

Počítačová studovna

Počítačová studovna, jejíž terminály umožňují diskrétní přístup k hudebním databázím či encyklopediím

Ostatně podívejte se na vizuální proměnu Hudební knihovny krok za krokem!

Podrobnější informace o tom, co vše můžete v Hudební knihovně najít, přehled aktuálních  hudebních pořadů, novinky k půjčování a fotografie z pořádaných akcí najdete na stránkách http://www.kjm.cz/hudebni-knihovna-obecne. Srdečně Vás zveme k návštěvě nové Hudební knihovny v ulici Kobližná 4. Přijďte se k nám pobavit, poučit nebo si „jen“ odpočinout.

Poslechové místo nabízí množství formátů i zařízení pro jejich přehrávání

Poslechové místo nabízí množství formátů i zařízení pro jejich přehrávání (od gramofonových desek po audioknihy)

Ilustrační fotogalerie:
Znovuotevření knihovny: http://www.kjm.cz/fotogalerie/otevreni-hudebni-knihovna
Knihovna po rekonstrukci: http://www.kjm.cz/fotogalerie/hudebni-knihovna-v-novem
Průběh rekonstrukce: http://www.kjm.cz/fotogalerie/rekonstrukce
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VALIŠOVÁ, Edita. Hudební knihovna KJM v Brně v novém kabátu a s novými službami. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 10 [cit. 2022-08-10]. urn:nbn:cz:ik-13764. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13764

automaticky generované reklamy
registration login password