Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dodejte nám poškozené chromozómy a sterilizační nástroje

Čas nutný k přečtení
3 minut
Již přečteno

Dodejte nám poškozené chromozómy a sterilizační nástroje

0 comments
Autoři: 

Milí a vážení, jsme tu opět s několika perlami z naší redakční pošty...

V únoru nás naprosto přikoval k židli tento e-mail:


Od: Lobazová Jana
Předmět: Fotografie nástrojů a chromozómu
Datum: 15.2.2007 13:28:54

Dobrý den,
oslovuji Vás jménem Nakladatelství Fraus, s.r.o.
Do připravované učebnice Fyzika 9 pro základní školy bychom potřebovali fotografii chromozómu poškozený zářením a lékařské nástroje pro sterilizaci.
Chtěla bych se zeptat, zda a za jakých podmínek by bylo možné fotografii ve větším rozlišení u Vás získat. Uvedení autora v tiráži knihy je samozřejmostí.
Děkuji.

S pozdravem
Jana Lobazová
Nakladatelství Fraus, s.r.o.
Obrazová redakce

Sním, či bdím?! Předpokládáme, že klíčem k tomu, proč paní Lobazová oslovila redakci Ikara, jsou opět upoutávky na nové knihy, které jsme před několika lety na stránkách Ikara publikovali. Naše odpověď byla samozřejmě věcná/slušná/formální či jaká jiná adjektiva chcete použít. Nicméně uvnitř redakce se rozpoutala živá diskuse, které dominoval tento návrh odpovědi:

Vážená paní Lobazová,
naše poškozené chromozómy si velmi rádi necháme vyfotografovat, a to zcela bez finančních nároků. Pokud by se ukázalo, že tak úplně poškozeny nejsou, není nám proti mysli podstoupit ozáření ve výzkumném reaktoru LVR 15 v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Lékařské nástroje na sterilizaci samozřejmě rádi vezmeme s sebou, ovšem pouze za podmínky, že nebudou použity na našich osobách. I naše podpora školství má své hranice.


Jistě jste zaznamenali cenu Ladislava Jana Živného, kterou zřídila naše redakce. Cena vznikla právě před rokem a má zatím pouze jediného nositele a už se dostala do odborné literatury!

V červenci nám do redakční pošty přišel následující e-mail:

Dobrý den,
dovoluji si Vás zdvořile požádat o souhlas s použitím údajů, zveřejněných na Vašich webových stránkách, do mé bakalářské práce, kterou odevzdávám v rámci studia Informačních studií a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně.
Zabývám se v ní knihovnickými a literárními cenami v ČR a na Váš článek o Ceně Ladislava Jana Živného odkazuji v poznámce (dle normy) + je uveden v seznamu literatury na závěr práce. Velice Vám děkuji za pochopení a přeji Vám příjemný den
Naďa Trenčanská

Tímto zájmem jsme byli velice potěšeni a rádi jsme udělili kolegyni Trenčanské souhlas. Zda autorka (potažmo její vedoucí práce) zmínila naši cenu vážně či nevážně, už se možná nedozvíme. Každopádně její práce je na světě a v ní na 69. straně i poznámka o naší ceně!

Na oplátku odkazujeme na tuto práci (dle normy)...


TRENČANSKÁ, Naďa. Průvodce po knihovnických a literárních cenách v České republice. Brno : Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Ústav české literatury a knihovnictví, 2007. 80 l. + 2 l. příl. Vedoucí diplomové práce Jana Nejezchlebová. Elektronická verze dostupná z: <http://is.muni.cz/th/64324/ff_b/bcprace.pdf>.


Závěrem se s vámi chceme podělit o vtip, který nám poslala naše věrná spolupracovnice a nazvala jej Život v Beskydech...

Rozhlasová reportérka chce udělat autentický rozhovor s bačou, tak se ho ptá, jak probíhá jeho běžný den.
Bača: "No, ráno vstanu a hned si dám slivovici."

Reportérka: "Počkejte, to přece nemůžeme říct do rádia, že ráno chlastáte!! Tak řekněte, že čtete knihu."

Bača tedy začne znovu: "Ráno vstanu a začnu číst knihu. Když ji dočtu, jdu k Jožinovi a čteme spolu jeho knihu. Jakmile ji přečteme, jdeme do knihovny. A když už máme přečtenou celou knihovnu, jdeme k Jurovi, protože ten má tiskárnu..."

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Dodejte nám poškozené chromozómy a sterilizační nástroje. Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 13 [cit. 2024-02-25]. urn:nbn:cz:ik-12691. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12691

automaticky generované reklamy
registration login password