Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ceny za topení rostou – potřebujeme kamna na dřevo

Čas nutný k přečtení
3 minut
Již přečteno

Ceny za topení rostou – potřebujeme kamna na dřevo

0 comments
Autoři: 

Stalo se již tradicí, že na konci roku se s vámi podělíme o vybrané „špeky“ z naší redakční pošty. Některé jsou určené opravdu pro nás, pro jiné nejsme tím finálním či jediným adresátem. Posuďte sami...

Každý rok se v této silvestrovské rubrice vracíme k dnes již historickému seriálu Ikara – bibliografii nových knih. A to díky kuriózním e-mailům, ve kterých se na naši redakci obrací někdo s prosbou o sehnání většinou již rozprodaného knižního titulu. Například letos na podzim jsme obdrželi následující zprávu vášnivého čtenáře E. S. Gardnera (který by si ale měl nejprve opatřit a nastudovat mluvnici češtiny a slabikář!):

Dobrý den ,
rád bych jsem se Vás zeptal jsem sběratel a velký obdivovatel E.S. Gardnera a už více než 2 roky sháním Případ vypůjčené brunetky, a už si opravdu nevím rady protože bych byl rád aby moje kolekce byla kompletní takže se Vás zeptat zda by nešlo od Vás tuto knihu odkoupit nebo nějak získat ,
těším se na Vaši odpověď


Je vidět, že Ikaros je poctivě indexován Googlem. Jak jinak si vysvětlit, že i po tolika letech nám přišel do redakce e-mail, reagující na SILVESTROVSKOU (sic!) soutěž o nové logo Ikara z roku 2004?!

Dobrý den,
narazil jsem náhodně na Vaši stránku na internetu, kde jste vybírali nové logo. Z přiložených náhledů si myslím, že žádné logo neodpovídalo profesionálnímu vzhledu. Chtěl bych se zeptat, jestli ještě vyhašujete novou soutěž, nebo nemáte-li zájem o vytvoření re-designu, či designu komplet nového loga.

Srdečně děkuji za Vaši odpověď.
S pozdravem Michal Polák.
člen týmu FRANCISDRAKE
více na: www.francisdrake.cz


Po síti se šíří mnoho spamů, které se nevyhnou ani naší redakční e-mailové schránce. Některé jsou šikovně sociálně-psychologicky maskované – jako tenhle „knihovnický“ z Ruska:

Hi,
My name is Elena, I am 32 year and I live in Russian province. I work in library and after my work I allowed to use computer when it possible. I finded your email in internet and I decide to ask you for help.
I have 7 year daughter, her father abandoned us and we live with my mother. Due to crisis my mother lost job and our situation became very difficult.
Price for heating our home is very high and we cannot afford it anymore. The winter is coming and weather becoming colder each day. We don't know what to do and we very afraid.
We need portable stove which give heat from burning wood. We have many wood in our region, but we cannot buy this stove in local market because it cost equivalent of 193 Euro and very expensive for us. If you have any old portable wood burning stove, I pray that you can donate it to us and organize transport of its to our address or help us to buy it in our local market.
This oven are different, they are from cast iron and weight 100-150kg.
I pray for your help and I hope that our situation will improve soon.
From all my heart I wish you a Merry Christmas and a Happy New Year.
Elena.


A některé jsou naopak odhalitelné na první pohled, jako tento ze série spamů přeložených strojově z angličtiny:

Od Úřadu Organizace spojených národů:
Být informován o tom, že po 21. září Organizace spojených národů Světový den míru (Internetová stránka: www. internationaldayofpeace.org), vy jste byl vybrán jako jeden z příjemce obdrží grant ve výši $ 600, 000.00 dolarů (šest set tisíc amerických dolarů) .
Ty jsou potřebné k vlídně, kontaktujte Tajemník výboru Organizace spojených národů o granty na tvrzení vašeho příspěvku. A poslat mu vaši informaci: celé jméno, adresu a vaše telefonní číslo.
Jmenuje se Dr. Neboj Horner a jeho e-mailovou

adresu: unitednationnss@yahoo.co.uk;

Děkujeme vám.
Harry Peters. (Pro Organizace spojených národů)


Je zde závěrečná perlička, která k nám zbloudila zjevně omylem. (Pokud  to pochopíte, podělte se s námi o své dojmy.):

Od: Lucinka Halova
Předmět: Fwd:FW: Ctecka myslenek - fakt pecka

Ahojky broucku,
trochu jsem se v praci nudila a nasla spravnou kravinku, neco presne pro Tebe:

http://ctecka-myslenek.main.cz/ Jukni na to, ja to nepochopila, ale vazne to funguje !!!!
Kdyztak preposli ostatnim, ja uz jdu neco delat :( ... pa

Hodnocení: 
Průměr: 1 (hlasů: 2)
IKAROS, redakce. Ceny za topení rostou – potřebujeme kamna na dřevo. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 13 [cit. 2024-02-25]. urn:nbn:cz:ik-13004. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13004

automaticky generované reklamy
registration login password