Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

»Celá tato soutěž je zcela na hovno«

Čas nutný k přečtení
3 minut
Již přečteno

»Celá tato soutěž je zcela na hovno«

0 comments
Autoři: 

V Ikařím redakčním e-mailu končí často roztodivné zprávy s ještě roztodivnějšími dotazy, požadavky a podněty. Pro ilustraci vybíráme některé z nich, upozorňujeme, že všechny texty jsou zcela autentické, včetně všech pravopisných chyb a překlepů.

Velkou část korespondence představují žádosti o dodání konkrétních titulů různých nakladatelství. Je to zřejmě dědictví z dob, kdy Ikaros v rubrice Ikaros doporučuje zveřejňoval upoutávky na nově vydané tituly, čímž některé méně orientované uživatele dodnes mate:


Dobrý den,

potřebuji koupit knihu Evropská architektura: Encyklopedie evr. architektury od antiky po současnost a nikde v kamenných obchodech není. Máte svojí specializovanou prodejnu?
Mila redakcia ikaros,

ja som na vasej stranke v archive nasla kinihu o ktoru mam zaujem.

Kutná Hora / edit. Helena Štroblová, Blanka Altová ; předmluvu naps. Zdeněk Hojda. - Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 2000. - 567 s., il. ; 24 cm. - (Dějiny českých měst)

ISBN 80-7106-186-7 (váz.) : 495 Kč

Historické osudy města s popisem významných architektonických památek.

Prosim Vas o informaciu, akym sposobom si ju mozem zakupit.

Vopred Dakujem
Dobry den,

zdravim vas a dekuji za sqelou praci, kterou odvadite. Zvlaste se mi libily sborniky povidek (cesky horror, ceska oddysea) vydane Ikarosem. A prave v nich je take odkaz na letos pripravovanou knihu ceskeho splatterpunku. Me by zajimalo, jestli uz je kniha hotova a kdy bude v prodeji
Zcela mimořádnou, a to svou formou i obsahem, byla reakce nejmenované kolegyně, která se zapojila do letní soutěže Každý čtvrtek nová kniha. Dodnes netušíme, zda si někdo tříbil smysl pro humor, či zda jde o případ pro docenta Chocholouška, nebo zda se jednalo o jakousi anarchistickou provokaci. Abyste mohli věc posoudit sami, zveřejňujeme nejen všechny zprávy od odesílatelky, ale i odpovědi redakce:


Ráda bych vědla kolik mých odpovědí do soutěže "Každý čtvtek nová kniha" (zprávných i chybných ) vůbec dorazilo. Dle mého úsudku sem odeslala odpovědi na všechny otázky - z toho 8 zprávných a 2 špatné. Pokud máte jiné údaje ráda bych to věděla, prtotož jinak celá tato soutěž je zcela na hovno. Děkuji


Odpověď redakce:

Vazena kolegyne, je to tak jak pisete: mela jste 8 spravnych a 2 chybne odpovedi, a to u otazek 5 a 10.


Vážená redakce, v zhledem k tomu, že ve finále zůstalo pouze 8 soutěžících bylo by od vás slušností odměnit byť jen symbolicky všechny tyto soutěžící, ale to vás asi vůbec nenapadlo.


Odpověď redakce:

Vazena kolegyne, soutezici byli odmeneni presne v souladu s vyhlasenymi pravidly, tj.: "Ceny budou předány třem nejúspěšnějším soutěžícím podle počtu správně zodpovězených soutěžních otázek. Pokud bude na první až třetí cenu více kandidátů (tj. více soutěžících zodpoví správně stejný počet otázek), redakce vylosuje jednoho z nich, který získá cenu." Podobne jako v jine hre nejsou odmeneni vsichni, kteri se dostanou do finale (nebylo jich ovsem Vami zminovanych 8, ale dokonce 9 - viz text clanku), ale pouze ti, kteri ve finale uspeji. Ale jako i v kazde jine hre neslo o to vyhrat, ale zucastnit a pobavit se. Podle reakci jinych soutezicich se nam to prostrednictvim teto souteze podarilo merou vrchovatou a je nam lito - soude podle Vasich reakci -, ze tuto radost s nami a ostatnimi soutezicimi nesdilite.


Poslední dopis : Já nejsem naštvaná, jen mě mrzí výběr některých soutěžních otázek - tak s Pohádkami od Boženy Němcové byla hodně velká rána pod pás - vít[e] kolik různých vydání této knihy vůbec existuje !!! A taky ta poslední - červenou knihovnu bohužel nečtu [jednalo se o knihu Jarmila Loukotková: Navzdory básník zpívá - pozn. redakce]!!! Jo a ty knihy co byly jako ceny mám už doma. Zbohem - už mi nemusíte odpovídat


Na tento "poslední dopis" již redakce skutečně neodpověděla, neb zůstala pouze v konsternovaném očekávání, zda po této smršti pozitivně laděných zpráv nedorazí do redakce balíček s poněkud výbušným obsahem. Prozatím nedorazil.

Hodnocení: 
Průměr: 1 (hlasů: 2)
IKAROS, redakce. »Celá tato soutěž je zcela na hovno«. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 13 [cit. 2024-02-25]. urn:nbn:cz:ik-11749. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11749

automaticky generované reklamy
registration login password