Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 

Proslulý Ottův slovník naučný, kterým by vám v klasické podobě zabral notný kousek knihovny, má svého digitálního bratříčka. Naradujte se ale předčasně, protože bez aplikace Adobe Acrobat , která slouží k zobrazování souborů formátu PDF, by vám zbyly jedině oči pro pláč. Demonstrační verze produktu zlínské firmy Aion CS (původně vydaného na CD-ROM) zahrnuje 5. a 9. svazek.

Vraťte se ještě jednou k předávání letošních oscarů! V programu RealPlayer, který lze opatřit zdarma, poslyšte, co se říkalo o Koljovi (či Kolyovi). Po instalaci je třeba nejprve nahradit původní plug-in stejného typu v prohlížeči (v případě Netscape 3.0/Gold 3.01 menu Options - General Preferences - Helpers - File Type audio/x-pn-realaudio a poté zvolit cestu k programu). Bohužel, při testování těchto a jiných souborů se ukázalo, že videosekvence jsou přerušované a rozmazané, a to i při změně přenosové rychlosti.

Ztrácíte nervy při hledání v katalozích knihoven pomocí protokolu telnet? Státní technická knihovna v Praze jako jedna z mála informačních institucí převedla ten svůj do webovského rozhraní, a patříte-li k jejím čtenářům, můžete si on-line rezervovat vybraný titul.

Příznivci legendární liverpoolské čtyřky (lépe řečeno ti z nich, kteří se se dokáží obrnit trpělivostí) by si neměli nechat ujít audiovizuální ukázky některých jejích hitů (např. sondtracků z filmu Perný den). Klipy, které se přehrávají pomocí plug-inu Quick Time, však doporučuji nejprve stáhnou na pevný disk.

Melodie (ve standardních zvukových formátech) a texty písní z alba irských miláčků teenagerů "Over The Hump" na efektní stránce domácí provenience.

Jak asi bude jednou vypadat virtuální knihovna? Představu si můžete udělat, pokud navštívíte digitalizované sbírky z fondu Kongresové knihovny ve Washingtonu, D. C. Prostřednictvím elektronických kopií písemných dokumentů, fotografií, zvukových záznamů a filmů se můžeme přenést do občanské války, do New Yorku začátku století nebo na jednání o americké nezávislosti.

Hodnocení: 
Průměr: 2 (1 hlasování)
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 1 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-10002. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10002

automaticky generované reklamy
registration login password