Národní knihovna ČR – digitální kurátor/správce LTP úložiště

Napsal uživatel Jana Hrzinová dne 26. Květen 2020 - 10:01.
Typ:
Nabídka (Nabízím práci)
Nabízím(e):
- pracovní poměr na dobu určitou v délce 1 roku s možností prodloužení (zástup za mateřskou dovolenou) - pracoviště v Centrálním depozitáři NK ČR v Praze – Hostivaři - platové ohodnocení dle Nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platném znění (13. platová třída, stupeň dle praxe) - možnost osobního ohodnocení po uplynutí zkušební doby - zaměstnanecké benefity (stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta a zaměstnanecká karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do řady vybraných památek, muzeí a galerií,) - 5 týdnů dovolené, až 5 dnů volna z kolektivní smlouvy - stabilitu státní organizace - přátelský kolektiv
Náplň práce:
- správa systému pro dlouhodobou ochranu digitálních dokumentů, zajištění denního provozu, administrace, správy obsahu dlouhodobého úložiště a jeho rozvoje - kontrola datových balíčků určených k uložení v dlouhodobém úložišti včetně oprav či návrhů na jejich provedení (s využitím znalostí XML) - replikace digitálních dokumentů do digitálních knihoven spolupracujících institucí - koordinace datových migrací mezi digitálními knihovnami - příjem digitálních dat od spolupracujících knihoven
Platnost:
Úterý, 26. Květen 2020 (Celý den) - Pátek, 12. Červen 2020 (Celý den)
Požadavky:
Požadavky na uchazeče: - občan ČR (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR – nutnost ovládat český jazyk) - fyzická osoba, která dosáhla min. 18 let věku - způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost - nástup od 1. 7. 2020, případně dle dohody Požadované vzdělání: - VŠ vzdělání, případně započaté studium na VŠ (knihovnické, archivářské nebo informační zaměření výhodou) Požadované znalosti: - dobré komunikační dovednosti slovem i písmem - pokročilá znalost práce na PC (Word, Excel, Outlook) - pokročilá znalost angličtiny na úrovni porozumění odbornému textu - samostatnost, spolehlivost, pečlivost, schopnost a chuť učit se novým věcem Výhodou: - základní orientace v některé z těchto oblastí: katalogizace, digitalizace, metadata, administrace informačních systémů/aplikací, XML, obrazové formáty, trvalé identifikátory Vaši přihlášku se stručným motivačním dopisem a strukturovaným profesním životopisem zašlete nejpozději do 12. června 2020 na e-mail volnamista@nkp.cz . Do předmětu zprávy uveďte: Digitální kurátor.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password