Kurátor webového archivu (Webarchiv.cz)

Napsal uživatel Mgr. Marie Hašk... dne 22. Květen 2020 - 10:17.
pracovní poměr na poloviční úvazek na dobu určitou do 26. 7. 2021, zajímavou práci v dynamickém oboru, pracoviště v Centrálním depozitáři NK ČR v Praze – Hostivaři, platové zařazení v platové třídě 12 (dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění), široké spektrum benefitů: 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy, stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií
Náplň práce:
budování a správa kolekcí elektronických zdrojů, komunikace s vlastníky stránek, uzavírání licenčních smluv, katalogizační záznamy elektronických zdrojů, tvorba speciálních databází v oblasti internetových zdrojů, metodická, konzultační a poradenská činnost, spolupráce na českých a mezinárodních projektech
Platnost:
Pátek, 22. Květen 2020 - 10:00 - Pátek, 5. Červen 2020 - 23:00
Požadavky:
vysokoškolské vzdělání knihovnického směru, kombinace VŠ vzdělání a praxe v oboru nebo započaté studium VŠ knihovnického nebo příbuzného zaměření, občan ČR (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR – nutnost ovládat český jazyk – schopnost pracovat s odbornými texty), znalost anglického jazyka na úrovni porozumění odbornému textu, základní orientace v oblastech internetové technologie, metadat a autorského zákona, výhodou: znalost HTML, XML, zkušenost s katalogizací podle pravidel AACR2, RDA, zkušenost se systémem Aleph a formátem MARC 21
Kontaktní osoba:
Mgr. Marie Haškovcová
Organizace:
Národní knihovna ČR
Telefon:
+420 221 663 439

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>