Knihovník/knihovnice v oddělení pro děti

Napsal uživatel PhDr. Pavel Farkas dne 4. Březen 2015 - 13:51.
Hlavní pracovní poměr na dobu určitou (do 30.6.2016), výhledově je možnost i na dobu neurčitou. Platová třída 8, příspěvky na stravování. Plný úvazek 40 hod. týdně, 5 týdnů dovolené. Nerovnoměrná pracovní doba v rozmezí po, út, st, pá 8–18 hod., čt 8–16 hod., 1-2x měsíčně sobotní služba. Různorodá práce v samostatné, rychle se rozvíjející organizaci, v moderním prostředí. Podpora kreativity, další osobní rozvoj. Práce vhodná pro absolventy. Místo výkonu práce Vinohradská 69, Praha 2. Nástup duben až květen 2015 dle domluvy.
Náplň práce:
Zajišťování výpůjčního procesu v oddělení pro děti, komunikace s dětmi, práce s knihovním fondem (řazení, balení, údržba, signování), četba literatury pro děti a mládež, doporučování knih dětem, technická podpora besed pro školy, pomoc při realizaci programů, fotografování, podíl na materiálové a programové přípravě besed a lekcí pro školy, příprava materiálů ke hrám a aktivitám pro čtenáře a k besedám, příprava podkladů k prezentaci oddělení na internetu, nástěnkách apod. Dále podíl na přípravě a realizaci prezentačních akcí knihovny, v případě potřeby zástup v oddělení pro dospělé nebo studovně.
Platnost:
Středa, 4. Březen 2015 - 13:45 - Úterý, 31. Březen 2015 - 23:45
Požadavky:
Vzdělání SŠ s maturitou nebo vyšší – výhodou vzdělání v oboru knihovnictví, český jazyk/literatura nebo pedagogického zaměření, výhodou praxe v knihovně, znalost systému Clavius. Velkou výhodou znalost katalogizačních pravidel. Časová flexibilita v rámci výše uvedené prac. doby. Předpoklady pro práci s dětmi a zájem o ni, velkou výhodou praxe při práci s dětmi. Aktivní čtenářství, zájem o literaturu, výhodou přehled v literatuře pro děti a mládež. Dobré komunikační dovednosti, schopnost komunikace s dětmi a mládeží „na jedné vlně“. Vyšší počítačová gramotnost: pokročilý MS Office a internet podmínkou, výhodou znalost dalších programů. Výhodou zkušenosti s fotografováním, úpravou fotografií, grafickými programy. Výborná znalost českého jazyka, další jazyky výhodou (zejména angličtina, vietnamština). Samostatnost, zodpovědnost a pečlivost při práci. Aktivní přístup, vysoké pracovní nasazení, ochota se rozvíjet. Morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost, odolnost vůči stresu. V případě zájmu zasílejte do 31. 3. 2015 strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu detske@knv.cz. Dle vlastního uvážení můžete přiložit další materiály, např. fotografii z práce s dětmi apod. Bližší informace podá vedoucí dětského oddělení, Eva Lukaštíková na e-mailu detske@knv.cz, nebo je najdete na www.knv.cz. Knihovna na Vinohradech si vyhrazuje právo prodloužit nebo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu bez udání důvodu. Zasláním životopisu udělujete souhlas se zpracováním a shromažďováním osobních údajů pro potřeby tohoto přijímacího řízení po dobu max. 1 roku a prohlašujete, že všechny uvedené údaje jsou pravdivé.
Kontaktní osoba:
Eva Lukaštíková
Organizace:
Knihovna na Vinohradech

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
registration login password